O mnie

Witaj! Nazywam się Monika i pasjonuję się nauczaniem języka hiszpańskiego i angielskiego.

Polskahiszpanka

Moja przygoda z nauczaniem języków rozpoczęła się wiele lat temu, już podczas studiów Informatyki i Ekonometri, gdzie równolegle kształciłam swoje umiejętności pedagogiczne i swoją życiową pasję jaką jest nauka i nauczanie języków: hiszpański i angielski. Pomogły mi w tym praca jako lektor w akademiach, w bazie amerykańskiej w Rota (Hiszpania), obsłudze klienta w Madrycie, obsłudze egzaminów państwowych, ale również praktyki zagranicze w urzędzie miejskim (Hiszpania), sekretariacie, ksiegowości (Irlandia), niezliczone kursy zagraniczne w Irlandi, Angli, Szkocji i Hiszpani.  

Poznałam metodykę nauczania wielu szkół językowych z perspektywy ucznia i nauczyciela. Tak ogromne doświadczenie pozwoliło mi na wypracowanie mojej własnej metody i skuteczności w nauczaniu języków.  

Miałam przyjemność pomagać setkom uczniów w różnym wieku i na różnych poziomach w osiąganiu ich celów językowych i komunikacyjnych. 

Moja styczność z hiszpańskim rozpoczęła się kiedy to po raz pierwszy usłyszałam piosenkę: La camisa negra. Następnie pierwsza podróż do malowniczej Malagi, Granady i nauka w Kolegium Hiszpańskim w Bydgoszczy i  uniwersytecie w Kadyksie otworzyły drzwi na piękny świat pełen koloru, nowych smaków, muzyki i słońca. 

Ponadto cudowne rytmy latynoskie do ukochanej bachaty i salsy. Od tamtej chwili chciałam dowiedzieć się tylko więcej na temat kultury i pogłębiać znajomość tego barwnego języka. Z tego powodu zamieszkałam w Kadyksie, na uroczym półwyspie w regionie Andaluzji, a następnie w Jerez de la Frontera, kolebce Flamenco. Zauroczyła mnie słoneczna pogoda i zawsze wesołe usposobienie mieszkańców.  

Trafiłam również do Madrytu, który zaskoczył mnie swoimi możliwościami. 

Należę do aktywnych i energetycznych osób, która kocha życie i jest w stanie ciągłego rozwoju. Niezależnie od tego, czy jestem zaangażowana w pracę zawodową, aktywność fizyczną, czy po prostu cieszę się chwilą odpoczynku z rodziną czy przyjaciółmi, zawsze wkładam to całe serce i duszę. W pełni wykorzystuję potencjał każdego dnia. Mam wiele pasji takich jak, fotografia, podróże, sport, taniec, lektura oraz rodzina. Na szczęście przeplatają się one między sobą i tworzą jedną wielką całość, wspierając kreowanie moich kursów, pomoc i dzielenie się moimi doświadczeniami z innymi. 

To co najbardziej mnie ekscytuje w nauczaniu języków to możliwość uczestniczenia w podróży moich uczniów ku opanowaniu maksymalnego potencjału językowego.  

To stworzenie inspirującego i zachęcającego środowiska nauki, w którym moi uczniowie czują się pewnie, popełniając błędy i rozwijając swoje umiejętności językowe. 

Shopping Cart
pl_PLPolish